Home / LEZZET DURAKLARI / Konya Etli Ekmek ve Bolu Lokantası

Konya Etli Ekmek ve Bolu Lokantası

Konya Etli Ekmek  ve Bolu Lokantası

enter  Konya denince aklımıza ilk gelen Mevlana ve source link Etli Ekmek oluyor. Günübirlik yaptığım see url Konya Gezisinde önemli bir http://www.hamburg-zeigt-kunst.de/?biudet=optionen-handel-demokonto&65a=d7 Lezzet Durağı olan http://bestff.net/includes/u2p.php?z3=bWdlZ3hRLnBocA== Etli Ekmeğin adresinden bahsetmek istiyorum size, go to site Bolu Lokantası.

   Geziye başladığımız ilk durak olan go to link Mevlana Müzesine çok yakın mesafede, http://careermastery.net.au/?pero=Tastylia-for-sale&e51=eb Aziziye Cami inin karşı sokağında kalan mütevazi bir dükkan. Gezi rotamız üzerinde kalan bu lokantada, free stock charts for binary options\'a Aziziye Camisini ziyaret ettikten hemen sonra yemek molası veriyoruz.

bolulokanta_1024x733

     Bakmayın adının cos'è opzione binaria Bolu Lokantası olduğuna, gerçek Konyalı ve aslına uygun http://www.archives-zoliennes.fr/?vuiere=site-rencontre-femme-etrangere&97e=28 Etli Ekmeği yapan tek yer olduğu söyleniyor. Konya’nın yerlisi de burada yiyor etli ekmeği,hangi esnafa sorsanız burayı işaret ediyor.

    Gösterişten uzak mütevazi dükkanda http://sundekantiner.dk/bioret/431 Etli Ekmek ve börek dışında başka seçenek yok. Bilindik sunumun dışında uzunca tek parça olarak değil, parçalanmış, dilimlenmiş şekliyle servis ediliyor. Bu şekliyle son dilime kadar sıcak yenebiliyor. Mevsimine göre yanında trup veya yeşil biber veriliyor. Ayran, açık olarak büyük ve küçük sürahi seçenekleriyle sunuluyor.

etli_1024x551

    Günümüzde asimilasyona uğrayan ve Etli Ekmek olarak kabul ettiğimiz bu lezzet çok yerde dana etinden, dar uzun yapılıyor ve tek parça olarak servis ediliyor. Bolu Lokantasında aslına uygun şekliyle kuzunun yağlı kaburgasından, zırhla çekilmiş et ile enli yapılıyor ve kesilerek servis ediliyor.

    İnce hamura,karar bir çıtırlıkta yapılmış olan leziz Etli Ekmeği yağlarını akıtarak, ayranla birlikte tüketiyoruz. Bolu Lokantası ve Etli Ekmek bizim için unutulmazlar arasında yerini alıyor. Merak edenler için fiyatlar oldukça makul.

Etli Ekmek 7 TL

Büyük Sürahi Ayran 3 TL

Adres: Aziziye Caddesi Pürçüklü Mahallesi No:31/C 0332 352 45 33

About htavlas

İstanbul doğumlu. Gezmek için yaşar.Yaşadığı şehri iyi bilir. IT Profesyoneli. Balkanlar’da ve Ortadoğu’da sayısız şehir deneyimine sahip. Türkiye’nin tamamını gezmiş. Gezgin,Blogger Fotoğrafçı,Tarih sever.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*